28.12.16


Графік
проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
із інформатики та  інформаційних технологій
у 2016 – 2017 навчальному році

1. Інформатика - 11-12.01.2017  

Рівненський державний гуманітарний університет,м. Рівне, вул. Остафова, 33,Рівненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 5 (харчування),м. Рівне, вул. Чернишевського, 20


2. Інформаційні технології - 18-19.02.2017 

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,
м. Рівне, вул. Чорновола, 74.
Комунальний заклад «Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей»
м. Рівне, вул. Котляревського, 1.

22.12.16

Ребуси на урок інформатики

                                                                Вінчестер
                                                          Дисплей
                                          Зберігання
                                                 Інформатика
                                                   Клавіатура

20.12.16

Вислови відомих людей про інформатику, комп'ютери і професію програміста







1. Непрацююча програма зазвичай приносить менше шкоди, ніж працююча погано.
Andy Hunt and Dave Thomas
 











2. Пишіть програми в першу чергу для людей, і тільки потім для машин. Три найдорожчих помилки всіх часів були викликані зміною одного символу в раніше коректних програмах 
Steve McConnell

                      











  

3. Людина в XXI столітті, яка не буде вміти користуватися ЕОМ, буде подібна людині ХХ століття, яка не вміла ні читати, ні писати.  Недалеко той час, коли електронні машини будуть коморами не тільки технічних і наукових знань людства, але і всього, що було створено ним за багато століть свого існування; вони стануть величезною і вічною пам'яттю.
Академік В. М. Глушков
 











4.Є два способи створення дизайну програми. Один з них, це зробити його настільки простим, що в ньому, очевидно, не буде недоліків. Інший спосіб - зробити його настільки заплутаним, що в ньому не буде очевидних недоліків.
C. AR Hoare

Першій у світі комп'ютерній миші виповнюється 48 років...



9 грудня, комп'ютерна миша відзначає своє 48-річчя. У цей день в 1968 році в рамках конференції з обчислювальної техніки інженер зі Стенфордського дослідницького інституту Дуглас Енгельбарт (Douglas Engelbart) продемонстрував перший прототип відомого усім зараз маніпулятора. Пристрій являв собою невелику дерев'яну коробку на двох перпендикулярно розташованих металевих колесах на верхній частині якої знаходилася єдина кнопка. Коштував він тоді близько $ 400, що за сьогоднішнім курсом еквівалентно $ 1000.
Через два роки Енгельбарт отримав патент на свій винахід, однак масове поширення він отримав далеко не відразу. Першим серійним комп'ютером з мишею в комплекті став Xerox Star, анонсований в 1981 році, а популярність серед користувачів маніпулятор знайшов в 1983 році завдяки Apple, яка запропонувала його істотно здешевлений варіант для свого ПК Lisa.

19.12.16

Відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики


17 листопада 2016 року на базі Зарічненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики серед учнів 8 – 11-х класів.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ НАШОГО ЗАКЛАДУ!!!
І місце

- Полюхович Анастасія – учениця 10 класу Зарічненського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня – гімназія»;

Відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

03 грудня 2016 року на базі Зарічненського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І ступеня – гімназія» відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій серед учнів 8 – 11-х класів

Вітаємо переможців нашого закладу!!!
І місце
- Ярута Дмитро – учень 9 класу Зарічненського навчально-виховного комплексу "ЗОШ  І ступеня – гімназія";
- Петровець Інна – учениця 10 класу Зарічненського навчально-виховного комплексу "ЗОШ І ступеня – гімназія";
- Репецька Олена – учениця 11 класу Зарічненського навчально-виховного комплексу "ЗОШ І ступеня – гімназія";
ІІ місце
- Войтович Юлія – учениця 8 класу Зарічненського навчально-виховного комплексу "ЗОШ І ступеня – гімназія".

Windows 8 швидше XP навіть на старому ПК



Програмний архітектор і за сумісництвом фахівець Microsoft Трой Хант порівняв, як запускаються ОС XP і Windows 8 на ноутбуці семирічної давності - Lenovo T60 2006 р.в.
Ідея даного "фокусу" в тому, що більш сучасна платформа представляється всім більш складною, громіздкою і ресурсномісткою, ніж її дальня попередниця, і тому здається, що вона обов'язково уповільнить зношене і слабке за сьогоднішніми мірками "залізо". А в список ключових для досліду апаратних характеристики Lenovo T60 включалося: процесор Intel Core Duo з тактовою частотою 1,83 ГГц, гігабайт оперативної пам'яті і жорсткий диск зі швидкістю обертання 7200 оборотів в хвилину.
Результати експерименту вийшли наступними. Windows 8 встановилася на ноутбук за 24 хвилини 55 секунд, XP на це знадобилося 26 хвилин 12 секунд. Завантаження ПК під "вісімкою" зайняло шість секунд. З XP процес "розтягнувся" до 17 секунд. Відкриття документів у форматах Word і PDF: Windows 8 - 3,4 секунди; XP - 4,3 і 2,8 секунди відповідно. Відкриття файлу Photoshop зайняло у Windows 8 всього 16,5 секунд, в той час як XP витратила на це 41,5 секунди.
Крім чисто користувальницького порівняння роботи двох ОС на старому ноутбуці, було проведено вимірювання продуктивності за допомогою спеціальної утиліти - бенчмарка PassMark Performance Test. Програма присудила Windows 8 407,5 очок, XP удостоїлася від неї лише 356,5.

Чому в Windows не можна створити папку з ім'ям 'con'?



В операційній системі Windows, включаючи  версію 7, не можна звичайним способом створити папку з ім'ям 'con'.
Багато сайтів стверджують, що це особисте бажання Білла Гейтса, якого в дитинстві дражнили таким словом (що нібито означає «ботан», "Ньйорда"). Насправді все простіше: це обмеження було ще до часів операційної системи MS-DOS. Там 'con' поряд з іншими подібними позначеннями (prn, aux, nul) було зарезервовано для позначень пристроїв введення-виведення, тому й не можна створити папки з такими іменами.

3D-принтер тепер можна придбати...


3D-принтери, раніше недоступні широкому колу покупців через високу ціну, починають ставати масовим продуктом. Staples, найбільша в США мережа магазинів товарів для офісу, відкрила продажу принтера Cube 3D для тривимірного друку в домашніх умовах.
На сайті компанії можна оформити попереднє замовлення на пристрій, заплативши 1300 доларів. У роздрібних точках Staples вони з'явиться до кінця червня. Cube 3D, що вміє підключатися до мереж Wi-Fi, дозволяє "друкувати" предмети розміром до 140 міліметрів (по ширині / висоті / глибині).
До 3D-принтера, випущеному компанією 3D Systems, можна докупити змінні пластикові картриджі (PLA і ABS) 16 кольорів. Кожен коштує по 50 доларів. У комплекті з пристроєм йдуть 25 моделей, які можна "роздрукувати". У майбутньому користувачі зможуть завантажувати нові шаблони з Інтернету.
3D-принтери продовжують вдосконалюватися, а ціни на них знижуватися. Наприклад, зовсім недавно компанія BotObjects оголосила про створення першого повнокольорового апарату. Найдешевший і простий споживчий принтер пропонує Solidoodle за 500 доларів. Вартість просунутих моделей доходить до 3 тисяч доларів.
Загальний принцип тривимірного друку такий: спочатку на комп'ютері створюється віртуальна 3D-модель об'єкта, що складається із сотні легко друкованих шарів, а потім пошарово відтворюється на "об'ємному" принтері. У домашніх умовах предмети, як правило, виготовляються з пластика, але в промисловості можливий друк майже з будь-яких матеріалів - нержавіючої сталі, пінопласту і навіть тканин людського організму.